Firma Mindware Studios vznikla v roce 2002 za jediným účelem: vytvářet originální a zábavné hry pro všechny platformy. Už v roce 2005 vyšla kritikou i hráči velmi dobře přijímaná prvotina Cold War a to jak pro platformu PC, tak pro platformu XBOX. Pro tuto hru byl mimochodem vyvinut vlastní špičkový herní engine Meng. O dva roky později jsme dokončili pokračování vynikající akční hry Painkiller s podtitulem Overdose. Věrni našemu původnímu záměru jsme mezi tím vyvinuli dva velice silné a originální koncepty až do fáze prototypu, pro něž stále hledáme vydavatele. V současné době pracujeme na dalším vlastním projektu. 

 

CEO - Karel Papík

Zakladatel Mindware Studios s bohatými zkušenostmi jak z oblasti herní žurnalistiky (práce pro nadnárodní vydavatelství), tak z oblasti vývoje počítačových her (vybudoval dvě úspěšné herní vývojářské společnosti). Vystudoval Vysokou Školu Ekonomickou, kde také získal inženýrský titul v oblasti managementu a marketingu. Své více než třináctileté zkušenosti uplatňuje i nadále jako CEO v Mindware studios.

 

Výkonný ředitel - Jindřich Rohlík

Jindřich Rohlík pracuje v oboru více než čtrnáct let, má za sebou čtyři úspěšně vydané tituly, které vytvořil ve své vlastní společnosti, a celou řadu dalších zkušeností s počítačovými hrami, které nabral během své novinářské činnosti a práce pro veřejnoprávní Českou Televizi. Vystudoval Fakultu elektrotechniky na Českém Vysokém Učení Technickém, kde získal inženýrský titul v oboru počítačová grafika.

 

Vedoucí programátor - Patrik Rak

Jako hlavní programátor Mindware Studios pracuje Patrik Rak sedmým rokem, v software developmentu už jeho praxe překročila rok dvanáctý. Pod jeho vedením zde vznikl špičkový herní engine Meng. Patrik Rak vystudoval Karlovu Univerzitu, kde získal magisterský titul v oboru IT a výpočetní techniky.

 

Vedoucí grafik - Brano Jelínek

Brano Jelínek pracuje pro Mindware Studios už třetím rokem, ale jeho praxe v oboru počítačových her už přesáhla sedmý rok. Před tím, než nastoupil do Mindware Studios, pracoval pro firmu Couldron jako vedoucí grafik. Brano Jelínek vystudoval Vysokou Školu Umění a Designu v Bratislavě.

 

Vedoucí animátor - Petr Samek

Petr Samek pracuje v oboru počítačových her více než pět let. Začínal jako grafik a podílel se na vývoji několika českych her ať už interně, externě nebo formou outsourcingu. Později se začal věnovat modelovaní postav a charakterové animaci. Pro firmu Mindware Studios pracuje již třetím rokem.

Announcement

Přijímáme!


Vedoucí programátor

Vedoucí programátor je zodpovědný za vedení malého týmu a samostatné řešení širokého spektra programátorských úkolů souvisejících s tvorbou hry. Na této pozici se očekává několikaletá praxe v oboru s alespoň jednou dokončenou větší hrou.

 

 
Senior programátor

Úlohou senior programátora je samostatné řešení širokého spektra programátorských problémů, které souvisejí s tvorbou počítačové hry a to jak na úrovni programování enginu, tak na úrovni programování hratelnosti a editačních nástrojů.

 

 
Senior 3D grafik

Senior grafik dokáže modelovat a texturovat menší objekty stejně jako sestavovat rozsáhlejší scény včetně jejich nasvětlování. V ideálním případě je schopen samostatně a kreativně navrhovat výtvarná řešení.

 

Více informací na stránce jobs.